Teknoloji

Samsung ‘Kendi İşlemcisini Üretecek’ İddialarını Yalanladı

Geçtiğimiz gün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un gelecek planlarından bahsetmiştik. Güney Koreli haber kaynaklarının iddiasına göre Samsung, Arm tabanlı işlemcilerden vazgeçti, kendi çekirdekleri işlemciler olurdu. Bu sayede şirket, telefonları ile tam bir uyum içinde çalışacak. en yüksek verimlilik ve performanssunan işlemciler üretebilecektir.

Ancak saatler sonra bu konuyla ilgili bir gelişme yaşandı. Samsung yetkilileri, şirket hakkında iyi bilinen bir haber kaynağı olan SamMobile’a ulaştı ve Güney Koreli haber kaynaklarına söyledi. iddiayı yalanladılar . Halihazırda CPU geliştirme ve optimizasyonundan sorumlu birden fazla birimin bulunduğunu belirten yetkililer, sürekli olarak işe alımların gerçekleştiğini söyledi.

Samsung’un 2027 prestijiyle kendi işlemcilerini kullanmaya başlayacağı söylendi.

İddialara göre Samsung, geçtiğimiz günlerde yeni işlemci projesi için sahip olmuştu. AMD için çalışmak Rahul Tuli ile anlaşmıştı. Buna göre Samsung, her şey yolunda gitse bile en erken 2027’de tamamen kendi ürettiği işlemcilere geçebilecekti. Bu ortada; 2025’te Yeni nesil işlemcilerin Arm tabanlı çekirdeklerle değiştirilebileceği de söylendi. O yıllara kadar Qualcomm tarafından üretiliyordu. Aslanağzı işlemcilerkullanılmaya devam edecekti.

Samsung, söz konusu iddiaları yalanlamasaydı bu gelişme şubeye fazla gelebilirdi. önemli olduğunu söyleyebiliriz . Çünkü Apple’ın Bionic A serisi üzerinde yaptığı detaylı optimizasyon çalışması, Samsung tarafından çok daha kapsamlı bir şekilde yürütülebilirdi. Böylece, Samsung Galaxy telefonlar Daha önce hiç olmadığı gibi verimlilikleri maksimum seviyeye ulaşacaktır. Tüm bunların sonucunda iPhone’lar ve üst düzey Samsung telefonlar birebir performans sergileyecekti…

habersultangazi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu