Haber

Kırşehir’de Millet İttifakında Çatlak

Kırşehir Belediyesi’nde görev yapan CHP’li memurun sosyal medya paylaşımı, ittifak ortağı İYİ Parti ile CHP arasında krize neden oldu.

Bakan tarafından “Solda Bilim, solda Edebiyat, solda Felsefe, Solda Müzik, Solda Düşünce, solda Sorgulama, solda Vicdan, sağda para ve din” paylaşımının ardından Sosyal medya üzerinden Kırşehir Belediyesi’ne bağlı Kent Konseyi Genel Başkanı, belediyenin ittifak ortağı İYİ Parti merkez ilçe başkanı Zafer Satılmış, İYİ Parti olmadan CHP’nin belediyeyi alamayacağını ve Genel Sekreter’in görevden alındığını belirten bir açıklama yaptı. Belediye Meclisi üyesi belediyeden maaş aldığını unutmuş.

Krize yol açan paylaşımın ardından merkez ilçe lideri Satılmış, yaptığı açıklamada, “Yanlış anlaşılmayan sözler paylaşılıyor. 39 yıl sonra CHP, sağ seçmenin oylarıyla Kırşehir Belediyesi’ni kazandı. siyaset dışı bir STK’yı kendi zihniyetinize feda edin.Çürük bir zihniyetle CHP mi seçimi kazanır?’Para din satar’ gibi söylemlerle sağcılara hakaret etmek kimsenin haddine değil.

İlçe başkanının ittifak belediyesinde çatırtıya neden olan açıklamasının ardından açıklama yapan Kırşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Umut Yoldaş, “Durumunuzu tarihin kürsüsünden izliyorum. Suç telaşındasınız. Bir paylaşım yaptım. kaynağı bana ait olmayan ideolojik tespit.” – KIRŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu